Son yılların popüler trendlerinden asma tavan modellerini uygulayan bir firma olarak Maltepe asma tavan hizmetlerini sunuyoruz. Asma tavan modelleri yapımında kullanılan teknik ve üretilen malzeme türüne göre farklılık göstermektedir. Bu farklılık işçilik ve ürün maliyetini de etkilemektedir.

Önceden sadece iş yerleri için yapılan asma tavanlar, günümüzde evler içinde yapılmaya başlamıştır. Firmamız, müşterilerden gelen taleplere göre istenilen her yere asma tavan uygulaması yapmaktadır. Uygulamanın yapılacağı yerin konumu ve özelliklerine göre ne tür malzeme kullanılacağına, yapılacak işlem türüne karar veriyoruz. Asma tavanlar iç mekânı güzelleştirmek amacıyla yapılmaktadır. Müşterilerimizin bütçelerine göre model geliştiriyor ve ürün tercihleri sunuyoruz.

Asma Tavan Model Seçimi

Konut ve ticari alanlar için asma tavanlar bir mimari tasarım işidir. Tavana asılan metal ızgaralar üzerine, özel maddelerden yapılmış olan tavan karoları yerleştirilerek yapılmaktadır. İç mekânın özelliklerine göre kullanılacak olan ürün türleri ve modelleri farklıdır. Müşterilerimize sunmuş olduğumuz asma tavan çeşitleri şunlardır.

  • Alçıpan asma tavan,
  • Vektörel asma tavan,
  • Taşyünü asma tavan,
  • Karolam asma tavan,
  • Metal asma tavan,
  • Akustik asma tavan,
  • Alüminyum asma tavan,

Asma tavan çeşitleri yapıldığı her yere görsel açıdan daha estetik görünüm kazandırmaktadır. Hem daha iyi aydınlatma sağlayacak hem de ortamdaki ses yankılanmasını önleyecektir. Asma tavanlar genelde beyaz renklidir ancak isteğe göre farklı renklere boyanabilmektedir.

Asma Tavan Yapımı

Asma tavan yapımı için doğru firmanın seçilmesi gerekir. Firmamız sektöründe öncü bir firma olarak, yaptığı işler ile müşteri memnuniyeti kazanmıştır. Asma tavan sistemi, tavan zemini altında farklı işlemler için montaj boşluğu oluşturan ve sökülebilir özelliğe sahip sistemlerdir. Asma tavanlar, aydınlatma, sıhhı tesisat, havalandırma, ses sistemleri gibi işlemlerin daha kolay yapılmasını ve görüntü kirliliğinin ortadan kaldırılmasını sağlamaktadır.

Firmamız, profesyonel ekipleri ile gerçekleştirdiği çalışmalarda, işlem yapılacak olan iç mekanın ölçüsüne göre gerekli malzemeleri ayarlar ve hazırlanan projeye göre işlemlerine başlar. Öncelikle asma tavan için ızgaraların montajını belirlenen ölçülere göre yapıyoruz. Asma tavan arasında kalacak olan tüm tesisat sistemlerini yerleştiriyor ve tavan karolarındaki yerlerini belirliyoruz. Tavan karolarını ızgaralar üzerine yerleştiriyor, aydınlatma, havalandırma ve ses sistemlerini yerine takarak işlemi bitiriyoruz.

Konutlar için asma tavan çalışmaları yapılmaya başlandıktan sonra sadece salon değil tüm odalar için talep gelmeye başladı. Firmamız, asma tavan banyo uygulamalarında daha dayanıklı ürünleri önermektedir. Banyo için düz tavan karoları kullanılırken, salon gibi yerler için farklı ürünler kullanılabilmektedir.

Asma Tavan Fiyatı

Asma tavan fiyatları ürün türüne göre belirlendiği için sabit bir ücret belirleme söz konusu değildir. Asma tavanlarda fiyatı etkileyen unsurlar arasında, asma tavanın malzemesi, modeli, ölçü ve işçilik maliyetleri bulunmaktadır. Firmamız, uygulamanın yapılacağı yerin keşfini yaptıktan sonra fiyat teklifleri oluşturmaktadır. Metrekareye göre belirleme yapmaya çalışıyoruz.

Asma Tavan Alternatifleri

Tavan dekoru konusunda sürekli yeni ürünler ve tasarımlar geliştirilmektedir. Son yıllarda en çok tercih edilen sistemler arasında, asma tavan gergi tavan modelleri alternatifleri popüler olmuştur. Bu sistemler aydınlatma işlemi sunan kaplama modeli olarak kullanılmaktadır. Asma tavan uygulamaları daha çok iki şekilde yapılmaktadır.

Bunlar;

  • Sarkmalı asma tavan,
  • Oturtmalı asma tavan,

Firmamız, tavan dekoru yapılacak olan yerin yüksekliğine göre bu modellerden birisini seçerek tasarımlarını oluşturmaktadır.

Alçıpan Asma Tavanlar

Asma tavan olarak en çok bilinen model alçıpan asma tavan sistemleridir. Bu ürünler dünya standartlarına uygundur ve firmamız tarafından en fazla yapılan sistemdir. Hafif olduğu için dayanıklıdır. Asma tavan sistemleri hakkında bilgi almak için firmamız ile iletişime geçebilir, her türlü yardımı talep edebilirsiniz.