İstanbul Küçükçekmece bölgesi hem konut hem de işyeri açısından yeni yapılanmaların yapıldığı bölge olduğu için Küçükçekmece asma tavan talepleri firmamıza yapılmaktadır. Yeni bina sistemlerinde tavan sıvama işlemleri yerine asma tavan sistemleri tercih edilmeye başlamıştır. Asma tavanlar, hem görsellik hem de yalıtım özelliği sağladığı için yapılan talepler giderek artmaya başlamıştır. Asma tavan sistemleri kullanılmaya başlandığında ilk başlarda, sanayi alanlarında, ofislerde, konferans salonu gibi yerlerde kullanılmıştır. Son yıllarda yeni bina sistemlerinde tavan yüksekliği artırılarak asma tavanlar kullanılmaya başlanmıştır.

Kapalı Yüzme Havuzu Asma Tavanları

Asma tavan sektöründe yer alan tavanmalzemeci.com olarak, tüm kullanım alanlarına en iyi asma tavan uygulamalarını gerçekleştiriyoruz. Kapalı yüzme havuzlarında rutubeti önlemesi için asma tavan çeşitleri tercih edilmektedir. Asma tavan banyo modelleri arasından seçim yapılmaktadır. Kapalı yüzme havuzları, hamamlar, sauna, spa merkezi, banyo gibi bölümlere aynı yöntemleri kullanıyoruz.

Hava geçirgen özelliği olduğu ve hava alışverişi sağlandığı için asma tavanlar sayesinde bu yerlerde rutubet oluşumu önlenmiş olmaktadır. Her kullanım alanına göre farklı özelliklere sahip ürünler kullanıyor ve kullanım yerine en fazla avantajı oluşturmasını sağlıyoruz.

Kullanım Yerine Göre Seçilen Modeller

Tavanmalzemeci.com firması olarak asma tavan uygulanabilecek olan tüm yerlere deneyimli ekiplerimiz ile en güvenli şekilde asma tavan yapıyoruz. Kullanım yerlerine göre asma tavan modelleri farklı olmaktadır. Müşterilerimiz sitemizi inceleyerek modeller hakkında bilgi edinebilir ve taleplerinde istedikleri modelleri bizlere bildirebilirler. Asma tavan çeşitleri şunladır;

 • Taşyünü asma tavan,
 • Alçıpan asma tavan,
 • Petek asma tavan,
 • Vektörel asma tavan,
 • Metal asma tavan,
 • Alüminyum asma tavan,
 • Karopan asma tavan,

Kullanım alanına göre ürün çeşidi ve kalitesi farklı olarak seçilebilmektedir.

Asma Tavanların Yapılışı

Asma tavan yapımı için öncelikle projelendirme ve ürün seçiminin yapılması gerekir. Hazırlanan projeye göre tavan bölümüne ızgaraların yerleştirilebilmesi için ölçülendirme yapılır. Yapılan ölçülendirmeye göre ızgaralar, yan duvarlara ve askılı şekilde tavanlara tutturulur.

Izgaralar sağlam bir şekilde projeye göre yerleştirildikten sonra farklı modellerde seçilen asma tavan tablaları yerleştirilmeye başlanır. Tablalar yerleştirilirken, aydınlatma ve havalandırma sistemleri birlikte yerleştirilir. Elektrik tesisatı ve diğer tesisat kablo ve boruları tablaların üstünde bırakılarak görülmesi önlenmiş ve sade, şık bir görüntü oluşturulur.

Asma Tavan Farkları

Asma tavan çeşitleri arasında farklılıklar bulunmaktadır. İş yeri, ofis ile daire içi asma tavan sistemleri ile banyo, kapalı havuz gibi yerlere yapılan asma tavanlar arasında farklılık bulunmaktadır.

Asma tavan gergi tavan modelleri diğer modeller ile arasında hem fiyat farkı hem de kullanım yeri farkı bulunmaktadır. Asma tavan farkları, kullanılan profil özellikleri, tablaların yapımında kullanılan malzeme hammadde içerikleri gibi kriterlerden oluşmaktadır. Tavanmalzemeci.com olarak, müşterilerimize tüm ürün özelliklerini ve aralarındaki farklılıkları göstererek seçim yapılmasını sağlıyoruz.

Ürün ve İşçilik Fiyatları

Asma tavan fiyatları yapılacak olan yerin özelliklerine, yapılacak olan işçilik ve iş süresine göre belirlenmektedir. Tavan Malzemeci Firması olarak, en iyi işçilik ve kaliteli ürünler kullanmaya çalışıyoruz. Asma tavan hizmetlerimizde fiyatlarımız şu kriterlere göre en uygun düzeyde belirlemeye çalışıyoruz.

 • Kullanım yerini ölçüsü,
 • Seçilen malzeme kalitesi,
 • Projelendirme,
 • İşçilik,
 • Tahmini iş süresi,

Asma tavan yapımı sonrasında sadece alttan görünün ürünler değil bu ürünlerin bağlantılarını sağlayan ve arka planda kalan, ızgaralar, askı kolları, bağlantı elemanları iş fiyatları arasında hesaplanan kalemlerdir. Firmamız, sektörde en uygun fiyatlara en kaliteli hizmeti veren bir kuruluş olarak bilinmekte ve tüm müşterilerimize hizmetlerimizi, güven ve kalite ilkesi ile vermeye çalışıyoruz.