Asma tavan sektörü hızla gelişmekte olduğu için Kocaeli (İzmit) asma tavan işleri de firmamız tarafından yapılmaya başlamıştır. Hizmet vermeye başladığımız günden itibaren Kocaeli (İzmit) ve ilçelerinde birçok yapıda asma tavan işleri yaptık. Tüm tavan sistemlerine en iyi modelleri uyguluyoruz. Asma tavanlar, tavan zeminine metal bağlantı araçları ile bağlanmış olan ızgaralar üzerine oturtulan alçıpan veya farklı ürünlerle yapılmış tablalar ile yapılabilmektedir. Dekorasyon işlerini kolaylaştırdığı ve istenilen görüntünün daha kolay elde edilebilmesi asma tavanlara olan talebi artırmaktadır.

Kullanım Yerine Göre Farklılık

Tavan Malzemeci şirketi olarak, asma tavan işlerinde tüm farklılıkları kullanıyoruz. Kullanım yerine göre kullanılacak ürün türünden, yapılacak olan işçiliğe kadar tüm işlemler farklı olabilmektedir. En çok merak edilen konulardan birisi banyo gibi nemli ortamlara nasıl bir model uygulandığıdır.

Asma tavan banyo çeşitleri diğer kullanım yerlerine göre farklıdır. Nemden etkilenmeyen ürünler kullanılarak, hamam, banyo gibi yerlere de asma tavan yapılabilmektedir. Asma tavanlar buralarda hava geçiş özelliklerinden dolayı rutubet oluşumunu engellemiş olacaktır. Deneyimli ustalarımız ile tüm banyo yapılarına en iyi çalışmaları yapıyoruz.

Asma Tavan Türleri

Kullanım yerlerinin çok farklı olması, projelerin daha detaylı hazırlanmasını sağlamaktadır. Asma tavan modelleri kullanım yerleri ve tablaların yapımında kullanılan madde içeriklerine göre değişmektedir. Firmamız uzmanları tarafından gelen talebe göre proje hazırlanmaktadır. Kullanılacak olan yere en uygun model seçilerek işlemlere hemen başlıyoruz. Kullandığımız modeller arasında şunlar vardır;

 • Metal asma tavan,
 • Alçıpan asma tavan,
 • Taşyünü asma tavan,
 • Karopan asma tavan,
 • Akustik asma tavan,
 • Alüminyum asma tavan,
 • Peket asma tavan,
 • Oturtmalı asma tavan,
 • Sarkmalı asma tavan,

Tüm modelleri, bağlantı aparatları ile birlikte tavan bölümlerine montajını yaparak güzel bir görüntü oluşturulmasını sağlıyoruz.

Kullanım Yerine Sağladığı Avantajlar

Asma tavan yapımı geliştirilen sistemler sayesinde daha kolay olmaya başlamıştır. Tavan Malzemeci olarak, sektörde edindiğimiz tecrübeler ile en iyi asma tavan uygulamalarını gerçekleştiriyoruz. Asma tavanlar, kullanım yerlerine göre farklı faydalar sağlayabilmektedir. Birçok ortak faydaları bulunmaktadır. Ortak faydalar için şunları sıralayabiliriz.

 • Yapıldığı ortama şık görünüm kazandırma,
 • Tavan yapısındaki kötü görüntü ve tesisat yapıları kamufle edilebilmektedir.
 • Asma tavan tablaları hava giriş çıkışı sağladığı için rutubet ve kokuyu önlemektedir.
 • İstenildiği zaman yeni tadilatların yapılmasın kolaylaştırmaktadır.
 • Yüksek tavanların alçaltılma çalışmaları kolaylıkla yapılabilmektedir.

Asma tavan sektöründe yer alan öncü bir firma olarak, müşterilerimize en iyi faydaların sağlanabilmesi için iş kalitesine önem veriyoruz. Ürün seçiminde de kullanım yeri özelliklerine dikkat ediyoruz.

Yüksek Tavan Sistemleri

Asma tavanlar tüm tavan sistemlerine uygulanabilmektedir. Yüksek tavanlı yapılarda, tavan ile zemin arasındaki mesafenin belirli ölçüde ayarlanabilmesi, asma tavanlar ile mümkündür. Tablaların oturtulduğu ızgaralar, bağlantı çubukları ile istenilen yükseklikte ayarlanabiliyor. Yüksek tavanlar için asma tavan gergi tavan modelleri firmamız tarafından yapılan çalışmalardan birisidir. Tavan yapısı yüksek olan spor salonları, kapalı yüzme havuzları, sanayi yapıları gibi kullanım alanlarına uygun modeli ve ürünleri belirleyerek işlemleri gerçekleştiriyoruz.

Fiyat Belirleme Kriterleri

Asma tavan fiyatları her işte olduğu gibi farklı kriterlere göre belirlenmektedir. Müşterilerimiz, iletişim bilgilerimizi kullanarak bizlere ulaşabilir ve fiyat teklifi alabilirler. Fiyatları belirlemek için kullanılan kriterler, proje alanı ölçüsü, yükseklik yapısı, seçilen model ve ürün türü, işçilik gibi belirleyici unsurlardır. Kullanılacak yerde keşif ve detay ölçülendirme yaparak, kullanılacak olan tüm malzeme türlerini belirliyoruz. Bu çalışmalarımız için her türlü malzeme firmamız tarafından temin edilmektedir. Asma tavan işlemi sonrasında müşterilerimize taksitli ödeme dahil farklı ödeme kolaylıkları sunuyoruz.