Dekoratif ve şık tavanlara sahip olmanız için Bursa asma tavan konusunda sizlere hizmet veriyoruz. Sektördeki tecrübesi yanı sıra alanında usta personeller ile çalışmaktayız. Sizlerin hayal ettiği güzellikte ve dekoratif asma tavanlar yapıyoruz. Uygun fiyat ve kaliteden ödün vermeden hizmet sunuyoruz. Malzeme kalitesi ve işçilik kalitesi üst seviyede olan işlerimiz web sayfalarımızda sizler için hazırlanmıştır.

Asma Tavan Nedir?

Alçı plaka ve diğer yardımcı maddeler ile bir tavanın alt kısmına ikinci bir tavan yapılma işlemine asma tavan denilir. Günümüzde birçok farklı çeşitler asma tavan yapımı uygulanmaktadır. Dekoratif bir görüntü yanı sıra tavandan geçen kablo ve borular için alan yaratılmış olur. Bir faydası olarak da asma tavan modelleri arasında ısı ve ses yalıtımı sağlayanlarda mevcuttur.

Asma Tavan Nasıl Yapılır?

Asma tavan açı plakalar, fayans, mineral lifi, metal ve laminatlar kullanılarak yapılmaktadır. Boşluklarda oluşan ses yankılanma süresinin kontrolü amaçlı da uygulanmaktadır. Paneller, özel paneller, akustik bölümler ve entegre servis gibi karmaşık sistemlere uygun olarak üretilir.

Uygulama esnasında evin ya da iş yerinin her bölümünde aynı özen gösterilmelidir. Asma tavan banyo ya da diğer alanlar arasında uygulamada ayrımlar olsa da işçilik kalitesi aynı olmalıdır.

Asma Tavan Uygulaması Nasıl Karar Verilir?

Ustalarımız ile yapmış olduğumuz uygulamalarda esas olarak sizlerin istediği ve tavan durumunuza karar verirler. Sizlere ayrıca alternatif birkaç model sunarak daha iyisine ve daha şık olanına ulaşmaya çalışıyoruz. Bu amaçla ilk olarak keşif için sizlerin ilgili alanınızı ziyaret ediyoruz. İlgili teklifimizi sunuyoruz.

Birden farklı çeşidi bulunan asma tavan uygulamalarından önce istediğiniz sonra yerinize en yakışacak uygulamayı seçmeniz konusunda tüm personellerimiz yardımcı olacaktır. Kararınız sonrası ise söz verdiğimiz gün ve saatte asma tavan uygulamamızı tamamlıyoruz.

Asma Tavan Hangi Mekânlarda Uygulanmaktadır?

Günümüzde şık ve dekoratif mekânların sayısı artmaktadır. Buna bağlı olarak da asma tavan uygulamasını birçok mekânda görmek mümkündür. Asma tavan uygulanan yerler ise ;

  • Okullar
  • Hastaneler
  • Oteller
  • Konut ve ofisler
  • Konferans salonları
  • Sinema salonları
  • Alışveriş merkezleri
  • Konser salonu

Asma Tavan Uygulamasının Avantajları

Asma tavan uygulaması çoğunlukla tavandan geçen boruların, sıhhı tesisat döşemelerinin ve kabloların görünmemesi için yaptırılır. Asma tavan aynı zamanda esnek olduğunda iki tavan arasında kalan kablolara da rahat ulaşım sağlanır. Onarım ve tadilat gerektiğinde bu nedenle sorun yaşanmaz.

Asma tavan uygulamalı olan tavanlarda üst kattan ilgili ses ve gürültü kirliliği gelmez. Ses yalıtımı da sağlanır. Nem ve kalıp direnci yüksek olan asma tavanlarda mekanın durumuna göre büyük avantaj sağlar. Nemli ortamlar için ideal bir uygulamadır.

Seri ve çabuk yapılır. Uygulama süresi ustaya da bağlı olsa diğer uygulamalardan daha kısa sürede tamamlanır. Dekoratif amaçlı çok şık çeşitleri bulunur. Kişiler özellikle asma tavan gergi tavan modelleri arasından çok farklı dokuda ve desende tavan uygulaması yaptırabilirler.

Tüm asma tavan modellerimiz, uygulama çeşitlerimize web sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Sizlerin yeri ve uygun gördüğü modellerimiz ile ilgili personellerimiz asma tavan fiyatları ile ilgili sizlerle iletişime geçecektir. Güvenilir ve kaliteli uygulama faaliyetini sürdüren firmamız usta personelleri ile sizlere hizmet vermektedir.