Eviniz, ofisiniz ya da konu ile alakalı iş adresiniz (Spa, Hamam, Havuz vb.) için Adana asma tavan yapımı konusunda uzmanlaşan firmamız Tavan Malzemeci ile irtibat kurabilirsiniz. Firmamız, Türkiye’nin dört bir yanında tüm asma tavan işlemlerinde tecrübeli ekibi ve kaliteli malzemeleri ile eşsiz çözümler sunmaya devam ediyor. Tavan Malzemeci, işinde uzman kadrosunun ürettiği, imalatını gerçekleştirdiği, tadilatını yaptığı ve teslim ettiği projelere garanti vermektedir.

Asma Tavan Neden Yapılır?

Asma tavan modelleri, kaliteli metal profiller aracılığı ile üretilen projeler doğrultusunda, gerçek tavana montajlanan ekstra bir tavan modellerdir. Bu model, günümüz çağdaş mimarisinin bir eseri olarak hayata geçmiştir. Yapılan asma tavan proje ve çalışmaları birçok yapıda kendine hayat bulmuştur.

Betonarme, ahşap ya da kaplama tavan modellerine göre daha uzun ömürlü ve daha dinamik bir yapıda bulunan asma tavanlar, aynı zamanda yapılacak tadilat işlemlerinde de yapının zarar görmemesi ve elektrik bakım, tamir, tadilat gibi işlemlerinde hatlara daha kolay ulaşılması gibi yararlar sunarlar.

Yapıya farklı bir hava katan, yüksek tavan modellerini alçaltmaya yarayan, aynı zamanda ortamdaki nem oranının da ayarlanmasına yarayan asma tavan yapımı, ek olarak çirkin görüntüyü kamufle etme amacı ile de yapılırlar.

Asma Tavan Fiyatları Nedir?

Asma tavan fiyatlarını belirleyen birçok unsur var. Bu unsurların başında ise yapılacak mekan ve uygulanacak proje ve yapım alanının büyüklüğü geliyor. Dekore edilmek, alçaltılmak ya da kusurları kapatılmak istenen asma tavan;

 • Banyo,
 • Havuz,
 • Salon,
 • Otel lobisi
 • Restoran,
 • Kafe,

Gibi akla gelebilecek birçok alana uygulanıyor. Bu sebeple projenin uygulanacağı alanın tespiti ve buna göre uygun ölçeklerde yapılan projelendirme sonrası fiyat ortaya çıkıyor. Şunu belirtmekte fayda var ki, asma tavan fiyatları çok pahalı olmamaktadır. Ekstra olarak bu uygulamanın çeşitleri ve yapımının teferruatları fiyat konusunda belirleyici unsur.

Banyo ve Havuzlarda Asma Tavanın Faydaları

Asma tavanın uygulama alanlarında en meşakkatli ancak en güzel projelerin ortaya çıktığı yerler, havuzlar ve banyolar olarak göze çarpıyor. Havuz, banyo, spa, hamam gibi atmosferlerin asma tavana olan ihtiyacının temelinde ise rutubet ve nem faktörü bulunmakta.

Bilindiği gibi ıslak ortamın sıcaklığı ve ışık düzeyinin yoğunluğu nem, rutubet ve küf faktörleri için oldukça önemli. Bulunulan ortamı aydınlık tutmak adına çeşitli asma tavan projeleri bulunuyor.

Bu projelerin doğru yapılması durumunda ise bu tarz ortamlarda belirtilen faktörlerin oluşmasını engellemiş oluyorsunuz. Asma tavan banyo çözümlerinde, betonarme tavanın ıslak kalmasını engelleyip doğru hava alışverişi sağlarken, ahşap yapılarda ağacın çürümesine engel teşkil ediyor.

Kapalı havuz, hamam ve spa çözümlerinde ise bulunulan ortamın sürekli olarak su ve sıcaklık barındırma durumu 24 saate yayılıyor. Bu süreçte bu ortamın aydınlatma çözümü ve hava alışverişinin doğru sağlanmaması, beraberinde küf ve kötü koku doğuruyor. Asma tavan hem aydınlatma hem de hava akımına olan katkısı ile havuz, banyo ve benzeri ortamlarda, rutubet problemine sebep olan faktörleri ortadan kaldırabiliyor.

Gergi Asma Tavan Projeleri

Tavan malzemecinin asma tavan gergi tavan modelleri de oldukça fazla tercih edilen projeler arasında. Gergi tavan çözümlerinin yapılamadığı bir ortam yok desek yeridir. Birkaç örnek vermek gerekirse, gergi tavanlar;

 • Havuz
 • Hamam
 • Spa merkezi
 • AVM
 • Villa
 • İş yerleri ve Ofisler
 • Kongre salonları
 • Hastaneler
 • Otel lobileri ve koridorları
 • Yatak odaları

Şeklinde birçok ortama yönelik dekoratif stilleri ile dikkat çekiyorlar.

Tavan Malzemeci Hakkında

Tavan Malzemeci firması, yılların tecrübe ve deneyimine dayanarak çıktığı bu yolda, sizlere daha kolay ulaşabilmek adına www.tavanmalzemeci.com olarak asma tavan konusundaki bilgi ve pratiğini sizlere sunuyor. Firmamıza ulaşmak ve aklınızdaki asma tavan modelini gerçeğe çevirmek için firmamızla iletişim hattı üzerinden irtibata geçebilirsiniz.